fbpx

Žuti taksi

Početna Forumi PROZA Žuti taksi

Označeno: 

Gledanje 3 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      jjasminka
      Учесник
      • Teme: 81
      • Odgovori: 332
      • Ukupno: 413
      • Heroj
      • ★★★★

Žuti taksi kruži gradom. Taksista svako jutro susreće iste ljude i vozi ih.
      Žena izleti na ulicu i maše.  To je ona sekretarica koja svako jutro kasni na posao. Jutrom mi priča o nepravdi muško- ženskih odnosa, odnošenjem deteta u obdanište i još koje čemu.

Na stanici me čeka čovek koji svako jutro putuje sa mnom prema Novom Beogradu. Tamo radi kod nekog privatnika . Jutarnja loza je popijena, rekao bih po mirisu i zaplitanju jezika. Još je pospan, ali nije mu smetalo da porani na

“dve s nogu”. Priča nerazgovetno “ kako mu kući traže platu, a njega gazda ne isplaćuje”. Psuje im sve po spisku i kaže da najviše voli jutro, kad pobegne iz kuće.

Na sledećoj stanici ulazi gospođa srednjih godina. Nosi kese sa pijace i vodi kucu na povocu. Putnik u taxiju se buni .

– Gde češ s tim kučetom ?

-Sad više vole kučiće nego ljude.

Gospođa smesti kese, a zatim stavi kucu u krilo. Mala umiljata maza poče da kevće na čoveka. Valda je osetila njegovu negativnu energiju. Čovek je psovao, dok su ostali čutali u taksiju.

Sekretarica izađe na Ušću, otrča na posao.već je kasnila. Čovek je izašao na sledećoj stanici.Lupio je vratima i opsovao.

Ulazili su sledeći putnici.

Gospođu sa kucom sam vozio do Zemuna. Kulturno se zahvalila i tiho zatvorila vrata kola.
      Žuti taksi nastavlja put.

Darko Tadic
      Главни мајстор
      • Teme: 19
      • Odgovori: 185
      • Ukupno: 204
      • Heroj
      • ★★★★

Ovo bi mogao da bude omnibus priča iz života jednog taksiste u Beogradu. Odlično 🙂

Suzana Kamberova
      Учесник
      • Teme: 16
      • Odgovori: 272
      • Ukupno: 288
      • Heroj
      • ★★★★

Волим вакве мале приче из свакодневице 🙂

jjasminka
      Учесник
      • Teme: 81
      • Odgovori: 332
      • Ukupno: 413
      • Heroj
      • ★★★★

Hvala profesore, hvala Jedna.

Gledanje 3 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up