fbpx

Sveće

Početna Forumi POEZIJA Sveće

Gledanje 3 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      dete zauvek21
      Учесник
      • Teme: 31
      • Odgovori: 6
      • Ukupno: 37
      • Mudrica
      • ★★

Često umem da pogledam kroz prozor I zastanem, jer na veoma kratko, vreme, uspem da ukradem.
      Nestanem I odem negde daleko dok Srce prati putanju koje ga čini da ono bude meko.
      Posmatram ljude iz sive mase dok biraju svoj put koji vodi na različite trase.
      Ja sam samac na svom putu sa bezbroj misli uz glavu rasutu.
      Zaista ne znam kako se postaje samac.
      Jedino znam da ne treba dozvoliti da sebi postaneš stranac.
      To se meni I dogodilo.
      Trenutak kada se Srce kukavički obesilo.
      Da, istina je. To je dogadjaj koji me je naveo na to da otvorim oči, čak I nakon čvrstog uverenja da to neću moći.
      Na svom putu sam hodala sama sve dok je u mojoj neprestanoj p(r)atnji elegantno plesala Tama, obavijena u svom crnom mantilu, dok sam Ja za sobom rušila svoju životnu idilu.
      Bilo mi je veoma teško da spoznam koliko je samoća bitna, teško uz pogrešna mesta I par ‘prijatelja’ sitna.
      Kada bih mogla da izbrojim koliko sam ‘siće’ u šaci čuvala, dok sam svaku buba-maru u letu, od sebe oduvala.
      Čvrsto sam držala tu siću sve dok nisam postala njen deo.
      Tada je zvanično mrak meni nežno naneo veo ,pokrio moje oči svojim crnim mantilom I Naučio me je da plešem u koraku sa sivilom.
      Uvek sam se bojala te često spomenute samoće jer svaki moj zadadjeni plod bi se pretvorio u trulo voće.
      Da mi mrak nije naneo taj veo, Sreća ne bi bila mog Života deo.
      Da nije bilo te siće da u moju šaku padne, moje ruke bi bile doživotno hladne.
      Da nije bilo sivila da me udruži u svom plesu, glava bi mi bila u neizbežnom udesu.
      Sve ovo meni sleće na um kada gledam kako brzo godina proteče I kako pesak u mom peščanom satu ona naglo saseče..dok posmatram kako se vreme lukavo kreće I kako nova brojka na moju tortu sleće.
      Ništa to naročito ne menja sem činjenice da starim I da isključivo Ja mogu nad svojim Životom da gospodarim.
      Gledam te dve položene brojke kako čekaju moj dah da označi Život koji je meni darovao da se rodim..Gledam ih uz smešak jer ne znaju one da sam uspela pre njih da pregorim.

Маја Radovanović
      Модератор
      • Teme: 58
      • Odgovori: 413
      • Ukupno: 471
      • Heroj
      • ★★★★

Лепо и тужно. Крај је баш изузетан, натера човека да застане и размисли о многим стварима.

dete zauvek21
      Учесник
      • Teme: 31
      • Odgovori: 6
      • Ukupno: 37
      • Mudrica
      • ★★

Zahvaljujem vam.

Sve dok postoji ‘to nešto’ što nam budi misli I vuče na viši nivo, to je I zanimljivije.

jjasminka
      Учесник
      • Teme: 81
      • Odgovori: 332
      • Ukupno: 413
      • Heroj
      • ★★★★

Sve ovo meni sleće na um kada gledam kako brzo godina proteče I kako pesak u mom peščanom satu ona naglo saseče..dok posmatram kako se vreme lukavo kreće I kako nova brojka na moju tortu sleće.

Gledam ih uz smešak jer ne znaju one da sam uspela pre njih da pregorim.

Ako je druga brojka mnogo veća od prve želim da je sačuvate kada dođe vreme da im zamenite mesto. 🙂

Gledanje 3 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up