fbpx

Spam

Gledanje 12 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      Goran Došen
      Учесник
      • Teme: 11
      • Odgovori: 26
      • Ukupno: 37
      • Mudrica
      • ★★

Poštovani,

molim Vas da razmotrite prijedlog o drugačijem funkcionisanju foruma. Shvatam da su ovde okupljeni  ljudi koji sebe izražavaju kroz pisanu riječ (jedan od njih sam i ja), ali smatram da treba razmisliti o nekom dnevnom limitu objava. Posjećenost foruma i aktivnost na njemu su dobra stvar, ali sve se to obesmišljava kada neko postavi 15ak i više tema dnevno. Tada preglednost opadne drastično. Shvatam i podržavam ovaj forum kao vid lične promocije i promocije svoje umjetnosti, ali mislim da u svemu treba imati mjeru.

Bez uvrede i puno pozdrava

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Teme: 20
      • Odgovori: 140
      • Ukupno: 160
      • Heroj
      • ★★★★

Predlažem da na kraju svakog meseca glasamo za autora koji će biti promovisan na društvenim mrežama, glupo je da kvantitet pobedi kvalitet.

Jedna
      Учесник
      • Teme: 7
      • Odgovori: 68
      • Ukupno: 75
      • Mudrica
      • ★★

Slažem se

Маја Radovanović
      Модератор
      • Teme: 33
      • Odgovori: 198
      • Ukupno: 231
      • Heroj
      • ★★★★

Не брините ништа, не гледа се само активност у виду што више постова, једна песма један пост и слично. Гледа се све, од учешћа у темама, учешћа у разумевању туђих дела, а свакако и квалитет објављеног. Можда је добро да се сами негде ограничимо, нпр. да нов пост заиста буде нека нова тема о којој до сад нисмо писали. Или, да један аутор своје песме под једним постом објављује. Видећемо како професор буде дао сугестије да се некако организујемо. До тада, пишите, немојте ово доживљавати као конкуренцију, надметање. Пишите јер то волите, пишите јер само писањем, вежбањем и праћењем сугестија оних који су дуго у томе, можемо бити што бољи. Пишите, више очију боље види. Пратите савете. Ја негде верујем да свако ко се труди и залаже дочека својих пет минута. Али, никада не смемо одустати.

Маја Radovanović
      Модератор
      • Teme: 33
      • Odgovori: 198
      • Ukupno: 231
      • Heroj
      • ★★★★

Да, заборавих, гледа се и то колико је нечије дело међу нама оставило утисак, чије дело је овде прихваћено. Сви наведени фактори одлучују. Ја бих само замолила све нас, да без обзира чији рад буде одабран, без обзира ко буде промовисан, да нас то не обесхрабри. Сама чињеница да смо овде показује да нам је битно оно што радимо, да желимо да нас неко чује. Професор нам даје дивне савете, храбримо једни друге. Не одустајмо, па макар чекали дуже него што желимо. Пуно поздрава и лепих жеља за моје сапутнике!

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

👍💖

Darko Tadic
      Главни мајстор
      • Teme: 19
      • Odgovori: 155
      • Ukupno: 174
      • Heroj
      • ★★★★

Gorane, slažem se sa tobom u načelu. Ipak, forum i jeste osmišljen kao demokratski način da svako iskaže svoju kreativnost, tako da mislim da ne treba da ograničavamo broj objava po autoru. Mislim da će učesnici foruma sami birati šta ih najviše interesuju da čitaju i komentarišu i da je to najbolji način rada. I da će znati da prepoznaju „spam“ i da ga ignorišu. Mi ćemo naravno birati najaktivnije autore ne po broju objavljenih tema, već po učešću u razgovorima, razmeni ideja i kvalitetu njihovih radova (čitanosti i broju odgovora na postavljene teme od strane drugih učesnika). Mislim da je jedan od naših moderatora @stranac to sasvim lepo postavila. Za sve ideje smo uvek otvoreni i hvala na dobrom komentaru. Pozdrav!

jjasminka
      Учесник
      • Odgovori: 91
      • Ukupno: 111
      • Majstor
      • ★★★

Slažem se sa svima. Lepo bi  bilo pročitati svakog dana sve i napisati utisak. Makar to i  negativna kritika bila. Ovako ne znamo da li ste pročitali ili niste . Ili smo loše napisali , pa ne komentarišete. Mislim na komentare moderatora kao i učesnike u forumu. Kvalitet iznad kvantiteta svakako. Pozdrav !

Darko Tadic
        Главни мајстор
        • Heroj
        • ★★★★

Da, u načelu. Međutim, moderatori na forumu ne služe da komentarišu sve teme (ne bi ni fizički stigli ili bi morali to da rade po ceo dan). Tu se pre svega da se staraju da sve bude tehnički i konceptualno kako treba. Autori sami odgovaraju za ono što napišu. Ideja foruma je da se ljudi druže i razmenjuju teme i ideje. Potpuno slobodno. I to je to 🙂

jjasminka
      Учесник
      • Odgovori: 91
      • Ukupno: 111
      • Majstor
      • ★★★

Slažem se da je mnogo toga za čitanje i komentarisanje. Onda se družimo i razmenjujmo teme i ideje.  🙂

Tijana Branković
      Модератор
      • Teme: 9
      • Odgovori: 125
      • Ukupno: 134
      • Majstor
      • ★★★

Samo bih dodala još nešto. Trudimo se da osmislimo neke vrste nagradnih igara ( bilo je da pišemo priču i pesmu u delovima, sada imamo aktivne dve igre, jedna u poeziji, druga u prozi ), gde bi autori mogli da dobiju i promociju i knjigu i intervju. Imamo dosta ideja. Problem je što je odziv mali ( konkretno mislim na nagradne igre ). Biće nagrađeni oni koji su učestvovali i obavestićemo vas sve. Ali  hajde da se malo još zahuhtamo, pa da date vašim moderatorima ozbiljno mnogo posla u odabiru pobednika 🙂

Možda ne stižemo da komentarišemo sve, ali smo tu i ‘čujemo’ vaše predloge.

Darko Tadic
        Главни мајстор
        • Heroj
        • ★★★★

Tako je. Glvni cilj foruma nije da autori kače samo svoje radove, već i da podstiču i aktivno učestvuju u diskusijama, razmenjuju ideje i savete i sl. Autori koji misle da im je ovaj forum samo oglasna tabla i ne žele da učestvuju u diskusijama su promašili mesto i temu 🙂 Mislim da će forumaši to brzo prepoznati.

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Da se nadovežem, stvarno bi bilo mnogo uzbudljivije i inspirativnije kada bi više njih učestvovalo u ovim igrama, jer i tuđe misli umeju da nas upute u novom i dobrom pravcu. Ubeđena sam da ne postoji glupa ideja, samo možda ne tako dobro oblikovana, a ovo je zaista pravo mesto na kome možemo da naučimo kako se to radi. I to besplatno, a to je važna trivija…

Tijana Branković
        Модератор
        • Majstor
        • ★★★

Upravo to! Pa na kraju balade i pisanje je zanat, a svaki zanat se uči. Zato i govorimo da smo mi malo ali odabrano pleme. Svi smo isti ovde, sa istim tendencijama ka pisanju. I treba da učimo, vežbamo, igramo se, nagrađujemo… 🙂

mbd.zeka
      Учесник
      • Teme: 21
      • Odgovori: 170
      • Ukupno: 191
      • Heroj
      • ★★★★

👍

Aknardaj
      Учесник
      • Teme: 13
      • Odgovori: 139
      • Ukupno: 152
      • Heroj
      • ★★★★

Prvenstveno pozdrav za sve. Energuja koju sirimo ucescem u forumu nezamenljiva je , zato nadjimo nacin da se izrazimo, ne iz kurtuazije vec zbog ucesca i veze. Pleme znaci jedinstvo, vodji iliti glavnom majtoru treba zahvaliti na pravi nacin, nek bude ponosan na svoje pleme. To nek nam je zajednicki cilj!

Aknardaj( moj nacin da se izrazim)

Tijana Branković
        Модератор
        • Majstor
        • ★★★

❤️

Gledanje 12 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up