fbpx

Nekad „Zauvek“ zapravo ima to znacenje…

Početna Forumi PROZA Nekad „Zauvek“ zapravo ima to znacenje…

Gledanje 4 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      Nevena993
      Учесник
      • Teme: 1
      • Odgovori: 2
      • Ukupno: 3
      • Vrednica

Zvuk klavira je dopirao do polovine ulice i kako sam hodala ka kucici sve sam vise uzivala. Usetala sam u dvoriste u kom se nalazio ogromni travnjak, ljuljaska ispred kuce, par zasadjenih ruza i vec procvetalo drvo tresnje. Zastala sam na par minuta, udahnula duboko i zelela da ovaj momenat zauvek ostane urezan u mojim mislima.

Deka je sedeo za klavirom, na kom je stajala bakina slika uramljena. Na zidovima su okacene bile fotografije koje su odavale bar naznaku na to koliko su se voleli, a ko ih je poznavao znao je da je to bila upravo ona ljubav o kojoj citamo u romanima i gledamo na filmovima. I, ne, nije bilo preuvelicano…upravo tako su se voleli.

Nasmejao se kada me je video da stojim skrstenih ruku naslonjena na vratima i zapoceo dobro poznatu pesmu. Pridruzila sam mu se pevajuci, vracajuci se u detinjstvo i zaboravljajuci na sve probleme koje sam ostavila jos na pocetku ulice u kojoj se nalazi dekina kuca.

Nakon bakine smrti deka je zeleo da se vrati da zivi u kuci gde je zapravo njihova prica i pocela. Iako sam bila  dete i tesko mi je palo da deka vise nije tu da mi cita price za laku noc, ujutru ugreje mleko i pravi se da i ja pijem kafu sa njim, dobacuje loptom i uci sabiranje kroz tablic, znala sam da ce on biti najsrecniji ako se tamo vrati. Tako je i i bilo…

U pocetku sam svake noci plakala, secajuci se svih nasih aktivnosti, razgovora, igara, sve dok me san ne savlada. Kasnije, kada sam malo porasla, deka i njegova kucica su bili i moj beg od stvarnosti. Odlazila sam tamo kada mi je bio potreban razgovor sa najboljim prijateljem, solja caja ili jednostavno samo cutanje.

Tako je i ovaj put bilo… Koliko god da dodjem slomljena od zivota, razgovor sa dekom je bio najbolja terapija. Nijedan nas susret nije prosao, a da nismo pricali o baki. Deki je ona jako nedostajala i on se nije trudio da to sakrije. Cak su, u par navrata, i suze niz njegov obraz lile, ali nikada nije sakrivao to od mene. Medju nama je postojala neka cvrsta nit, kakva nije postojala izmedju ostalih clanova u porodici. Deka je bio moj lek za dusu, a ja njegov.

Proveli smo citavo popodne sedeci u dvoristu, caj smo odavno popili, pricali satima, smejali se, plakali…uzivali u divnom zalasku sunca. Lezala sam sa glavom u dekinim krilom, bas kao dete koje se sklupca i ne zeli da ustane. Ali oboje smo znali da moram da krenem… Zagrlio me je:

– Hvala ti, malena, jedino jos ti me odrzavas zivim. Ti si najlepse uspomena koja mi je ostala od nje.

– Hvala tebi, deko…uvek me oslobodis svih briga i podsetis koliko je vazna ljubav, iskrenost  i postovanje.

Jos jednom sam mu mahnula na izlasku iz dvorista; on je uzvratio, zatim usao u svoju kucicu, ostavljajuci svetlo ispred da gori, ukoliko pozelim da mogu da se vratim. Dok sam hodala ka autu udaljavajuci se od njegove kuce, pogledala sam nebo i pomislila: „Hvala ti, boze…“

Dok sam otkljucavala auto, uputila sam jos jedan pogled ka nebu: „Znam da ti nedostaje, ali meni je jos uvek potreban… Cuvaj mi ga jos malo, bako.“

mbd.zeka
      Учесник
      • Teme: 41
      • Odgovori: 426
      • Ukupno: 467
      • Heroj
      • ★★★★

Дивно ❤️

Nevena993
      Учесник
      • Vrednica

Hvala!

Ivana Lazarević
      Учесник
      • Teme: 6
      • Odgovori: 13
      • Ukupno: 19
      • Mudrica
      • ★★

Srećno-tužno-srećna priča 🙂 Bravo

Nevena993
      Учесник
      • Vrednica

Hvala puno!

Gledanje 4 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up