fbpx

Ljubav na starinski način

Početna Forumi PROZA Ljubav na starinski način

Gledanje 14 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      KoturB
      Учесник
      • Teme: 7
      • Odgovori: 59
      • Ukupno: 66
      • Mudrica
      • ★★

Ljubav na starinski način

– Ajde, baba, pričaj mi kako si upoznala dedu – rekla sam posle dužeg posmatranja zanosa moje baba Stane.

Pre dve godine je počela da se zanima za kompjuter, najviše zato da učini svoje dane zanimljivijima i ispunjenijima. Teško se kretala, ali je njen duh ostao netaknut i uvek radoznao.

U prvi mah me nije čula, zauzeta polivanjem svoje virtuelne bašte, a kada sam je glasnije pozvala, samo je promrmljala: – Samo da pozavršavam poslove. Nedugo posle toga, teškim korakom, se uputila prema fotelji, namestila se u udoban položaj i nasmešila. Volela je da pričanjem priča čuva uspomenu na dedu.

– Bilo je to na vašaru. Čim sam ga ugledala odmah sam ga lajkovala. Bio je visok, naočit, a oči crne, sve te peku. Lajkovao je i on mene, a kad smo se u kolo uhvatili, ih, bocne on mene, ja mu vratim. Tako ti je to počelo, al’ nikako da pređe na sledeći level. Vidim ja, nešto tu baguje… Ma, prihvatio je on moj zahtev za prijateljstvo, četovali smo, ih, sve pršti, al’ biće da se uplašio mog oca. Ja jedinica, otac hoće da mi obezbedi sve najbolje, to se nadaleko znalo, a u njega tri brata. Znaš, pre ti se mnogo gledalo ko je iz kakve familije. Ja sam bila lepa za priču, imala sam najlepšu profilnu sliku, a onda ti se gledalo – ako mladoženja ima najviše lajkova od porodice, komšija, sela, a najmanje mu se šeruje imanje, to ti je dobra prilika. A njih četvorica.

Kad ga je otac tagovao, obećao je da će mi obezbediti sređen život. Objavismo mi da se venčavamo, kad krenuše botovi i hejt po selu i okolini. Ma, sve je to bilo maslo one Grozde, bog dušu da joj prosti. Volela je ona tvog dedu, al’ šta joj je vredelo. Čim je mene ugledao, nju je dislajkovao, a ona to nije mogla da preboli.

A moram ovo da ti kažem, to je bila moja tajna. Sretnem ja nju jednom u kuma Marinom sokaku, pa je dohvatim, pa počupam, dok se jadnica snašla, ja joj sve pletenice raščupala i na kraju joj preteći kažem: „Ako budeš širila govor mržnje na seoskoj mreži, toliko ću da te ishejtujem da ti ni deset lažnih profila neće pomoći.“

I dedi sam rekla: „Nemoj da se šeruješ, inače ću da te bloknem, a mogu da te prijavim i administratoru.“ Znaš, moj otac je bio strog i prek, nije sa njim bilo šale, bog da mu dušu prosti.

A i šta mu je falilo, ja sam bila jedinica. Daunlaudovao je on dobar miraz jedinice u majke.

I tako, na našoj vremenskoj liniji su se smenivali statusi, životni događaji… Tvoj deda je uvek umeo da se pretplati na dobar kanal, gledali smo da uvek tagujemo dobre ljude, a najvažnije je da smo ostavili dosta dobrih haštagova svojim potomcima.

Tu je baka zastala, kao da još nešto smišlja da kaže. Možda neki novi izraz koji bi uporebila u svojoj priči. A onda joj je glava klonula. Umorila se od fejsbuk poljoprivrede, ili su je uspomene oprhvale. Uzela sam ćebe i pokrila je. Neka spava, možda će u snu opet da se lajkuje sa mojim dedom.

Jedna
      Учесник
      • Teme: 15
      • Odgovori: 249
      • Ukupno: 264
      • Heroj
      • ★★★★

Veoma duhovito napisano.

Baš ste nas osvežili ovom malom pričom 🙂

Goran Došen
      Учесник
      • Teme: 33
      • Odgovori: 62
      • Ukupno: 95
      • Mudrica
      • ★★

Bravo!!!

Aknardaj
      Учесник
      • Teme: 21
      • Odgovori: 160
      • Ukupno: 181
      • Heroj
      • ★★★★

Oci moga dede

Kao otvorena knjiga bez slova i papira, kao be, tona kad muzuka svira, i pesme zivota bez glasa peva dok o proslosti svojoj sneva. Oci moga dede pricaju price kao da znaju zasto zora svice.

Zaronite ponekad u ta dva jezera bogata zivotom i puna tajni. Saznacete zasto trava nice, ako procitate iz tog oka price.

Ta dva oka kao da mu zivot daju, i zivece sve dok secanja u njemu traju.Al ponekad nad njima oblaci zaplove sivi kao da se pita zasto toliko zivi.

Godine se ne vide u te dve kapi vode vredne od trenutka kad se kao dete rode. Skupljena je u njima sva lepotta zivota, al i tuga stanuje u njima, zatvorena duboko duboko, pa kad se iskrade mi je vidimo kao tuzno oko.

Ta otvorena knjiga mogla bi imati i slova, jer ni kuca nije kuca ako nema krova. Al starina svoje uspomene neda, cuva ih za sebe ko i svaki deda.

Neprocitana prica iz staroga oka kao da ceka da napise istoriju jednoga coveka, a on cuva od zaborava duze od jednog veka..

Jedino sto te oci zele je malo paznje cime im pruzamo radost. Da kroz nas prozive jos jednu im mladost.

KoturB
        Учесник
        • Mudrica
        • ★★

Živeće deda u priči.

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Teme: 65
      • Odgovori: 404
      • Ukupno: 469
      • Heroj
      • ★★★★

haahaaahaaaa, znači Grozda je trol…odličan tajm overlap!!!

Darko Tadic
      Главни мајстор
      • Teme: 19
      • Odgovori: 185
      • Ukupno: 204
      • Heroj
      • ★★★★

Biljana doborodošli u forum. Vrlo lepa priča 🙂

KoturB
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Hvala puno.

KoturB
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Hvala. Bolje vas našla.

Tijana Branković
      Модератор
      • Teme: 16
      • Odgovori: 151
      • Ukupno: 167
      • Heroj
      • ★★★★

Ja obožavam ovakve priče 🙂 Bravo, divno, svaka čast! 🙂

jjasminka
      Учесник
      • Teme: 81
      • Odgovori: 332
      • Ukupno: 413
      • Heroj
      • ★★★★

Bravo !

Dobro napisana priča sa primesama humora 🙂

mbd.zeka
      Учесник
      • Teme: 41
      • Odgovori: 424
      • Ukupno: 465
      • Heroj
      • ★★★★

Само урбано, урбано

👌👍

KoturB
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Hvala.

KoturB
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Hvala, sama se napisala.

Milica
      Учесник
      • Teme: 10
      • Odgovori: 48
      • Ukupno: 58
      • Mudrica
      • ★★

@KoturB

E, ovo je kreativno pisanje! Bravo! 😊

KoturB
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Hvala. 🙂

Gledanje 14 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up