fbpx

Kratke misli

Početna Forumi PROZA Kratke misli

Gledanje 11 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      Goran Došen
      Учесник
      • Teme: 25
      • Odgovori: 53
      • Ukupno: 78
      • Mudrica
      • ★★

Ako želite da se ugledate na nešto, ugledajte se na vrijeme. Ono uvijek ide naprijed. (Goran Došen)

jjasminka
      Учесник
      • Teme: 79
      • Odgovori: 332
      • Ukupno: 411
      • Heroj
      • ★★★★

Ne plači zato sto se završilo. Smej se zato što se dogodilo.
      Gabriel García Márquez

Tijana Branković
      Модератор
      • Teme: 15
      • Odgovori: 153
      • Ukupno: 168
      • Heroj
      • ★★★★

Teško je stalno težiti nečemu boljem, želeti više, plašiti se prosečnosti. U večitom paklu sopstvenog stradanja, budimo se svaki dan, kao i svi, samo obični.

(Tijana Branković)

Tijana Branković
      Модератор
      • Teme: 15
      • Odgovori: 153
      • Ukupno: 168
      • Heroj
      • ★★★★

Šta se to dogodi sa dušom kada tako otvrdne? Da li je mladost na vrhu brda, pa put ka zrelosti vodi samo dole, nizbrdo, zar postojimo veliki samo u ravnici? Kako to da usput izgubimo sve, pa naš detinji mozak postane tromi, u stegi izgubljeni starac.

Zašto više nema talenta, i pisana se reč gubi u kalupu sive, proste svakodnevnice. Kako to da smo nezreli bili bolji nego sad kad smo mudriji? Šta nam je pamet donela još, osim sposobnosti da u svemu što radimo budemo malo nesrećniji. Gde je nestao polet, inspiracija? Šta je sa maštom, šta mi je osim iskustva ostalo, ništa, samo zjapeća crnina običnosti.

(Tijana Branković)

jjasminka
      Учесник
      • Heroj
      • ★★★★

„Volim ljude koji govore ono što misle, a iznad svega volim ljude koji rade ono što kažu.“
      – Snoop Dogg

Goran Došen
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Tvoje misli i osjećanja govore samo tebi. Tvoja djela govore cijelom svijetu. (Goran Došen)

Goran Došen
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Karakter je tanka nit života upletena od fine paučine principa. (Goran Došen)

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Teme: 58
      • Odgovori: 353
      • Heroj
      • ★★★★

S vremena na vreme gubim veru u moć reči. Iako uvek mogu da napišem bilo šta na bilo koju temu ( što je možda dar ), u takvim trenucima, danima, postaje mi nemoguće da nađem volju da se artikulišem. Ta disfunkcionalnost me prati od malih nogu, kada sam , čitajući Barouzovog Tarzana, blještavo jasno shvatila da nikada neću moći tako da živim. Knjige koje sam potom čitala samo su produbile uverenost da postoji nepremostiva razlika između sveta koji me okružuje i sveta kakav bih želela da postoji.

Svesna sam da je takvo osećanje sveta pomalo infantilno, ili možda hormonski uslovljeno, ali to saznanje ni malo ne pomaže kada upadnem u rupu sveopšteg besmisla. Onda mogu da se svedem na puko bivstvovanje i čekam da taj grozni osećaj prođe. Možda ću s vremenom naći neki zajednički imenitelj za sva ta osećanja osujećenosti i baciti se bezbrižno na štancovanje likova, događaja i beskrajnih opisa.

U međuvremenu, držaću se za one dane kada sunce obasjava reči pokazujući svima skriveni smisao u nekom svom zavijutku ili šupljini, i nadaću se da je nekome pošlo za rukom da njima poravna i ispegla sve nedostatke koje stvarni život sa sobom nosi.

Darko Tadic
        Главни мајстор
        • Teme: 19
        • Odgovori: 181
        • Ukupno: 200
        • Heroj
        • ★★★★

To su normalne oscilacije kroz koje prolaze svi senzitivni i misleći ljudi. Kad čovek to prihvati, onda mu postaje sve sasvim normalno. Kriza rađa patnju a ona kreativnu energiju i tada stvaramo 🙂

Nataša Nikolov
        Модератор
        • Teme: 58
        • Odgovori: 353
        • Heroj
        • ★★★★

Hvala profesore, zvuči utešno, kad nađem pravu meru za to osećanje prestaću da se pitam čemu sve to 🙂

Goran Došen
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Šta je kap u pustinji? Ništa. A ipak tvori more (Goran Došen)

jjasminka
      Учесник
      • Heroj
      • ★★★★

„Podijelimo optimizam sa drugima, podijelimo utjehu, kad je potrebna; savjetujmo samo kad se to zatraži, uvijek preporučimo dobro i podijelimo osmjeh,ako ništa drugo nemamo za dati, i prijateljski dodir, barem topao stisak ruke; preporučimo strpljivost i ustrajavajmo na istinskim vrijednostima, jer ćemo i sami to isto vrlo često trebati od drugih.“

Goran Došen
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Mijenjamo jednu koronu za jedno bombardovanje!

Goran Došen
      Учесник
      • Mudrica
      • ★★

Kada zbog nepoštovanja samoizolacije svi pomremo, ovi iz Parova i Zadruge će da nas naslijede. Eto, i to sam vam objasnio!

Gledanje 11 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up