fbpx

Gde čitamo

Početna Forumi ŠTA ČITAMO? Gde čitamo

Gledanje 12 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      Nataša Nikolov
      Модератор
      • Teme: 33
      • Odgovori: 279
      • Ukupno: 312
      • Heroj
      • ★★★★

Zanimalo bi me koje sve situacije i mesta smatrate pogodnim za čitanje. Ja na primer volim da čitam u kupatilu. Možda mi je to ostalo iz detinjstva kada je to bilo jedino mesto gde sam na miru mogla da čitam jer smo bili mnogobrojna porodica koja je zauzimala malobrojne prostorije u kući.

A volim da čitam i dok ručam, naslonim knjigu na veknu hleba i pazim da je ne isprskam supom. Ne volim da čitam u autobusu jer me onda svi zagledaju kao da sam redak zver. U Moskvi svi čitaju u metrou, valjda zato što je veliki grad, pa se dugo putuje.

Leti volim da čitam na plaži sve dok me ne udari sunce. Onda se umočim u vodu pa bistrije glave nastavim.

Kada sam išla u osnovnu školu, na raspustima sam nosila celu lektiru za sledeću godinu u selo, pa se popnem u planinu iznad kuće i ceo dan čitam, kao da čuvam ovce.

Danas ipak najviše volim to da radim družeći se sa čovekovim najboljim četvoronožnim prijateljem – krevetom 😉

mbd.zeka
      Учесник
      • Teme: 30
      • Odgovori: 320
      • Ukupno: 350
      • Heroj
      • ★★★★

Кад сам био мали, имао сам једну даску заглављену између две недоступне дебеле гране на дрвету, где сам проводио већину времена. Седнем, наслоним се и упадам у свој свет.

Сад, купатило кући и воз, до посла и са посла.
      Кревет ми је асоцијација за спавање, нема шансе да издржим дуже од пет минута.

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Ovo sa daskom je odlično, kad bi bila i jedna iznad glave nastala bi cela kućica na drvetu 😉

A i voz je dobar, ako vam uvo ne uhvati kao radar neki zanimljiv razgovor, što mu dođe slično čitanju 🙂

mbd.zeka
        Учесник
        • Teme: 30
        • Odgovori: 320
        • Ukupno: 350
        • Heroj
        • ★★★★

Кров – крошња. И по киши суво.

Са радаром и људима се мачујем на послу. Као да си знала 🙄😆

… тишину књиге  после таквог посла, радари не могу да ометају.

Jedna
      Учесник
      • Teme: 10
      • Odgovori: 172
      • Ukupno: 182
      • Heroj
      • ★★★★

Jao, meni se sve isporemetilo sa čitanjem. Ne mogu da čitam jedino kad sam premorena, što mi se sve češće dešava.  Sada, najradije, kad je lepo vreme  volim da čitam napolju, na terasi ili u  dvorištu,  sa kafom.  Svakako na plaži,  to uvjek. Ranije sam čitala  u krevetu, ali i ja kao zeka, poslednjih godina odmah zaspim čim se uhorizontalim 🙂

Čitala sam i kad sam radila noćnu smenu, e tamo je još i najmirnije bilo, ako nema mnogo posla,  tiho je, svi spavaju samo ti ne, pa se čita odlično. Dok neko ne zazvoni, a ti skočiš na noge sa tahikardijom.

U kupatilu, samo časopise, a to sve ređe čitam, skoro pa uopšte.  Volela sam da čitam ispod jelke, eto, to mi je bilo jedno zimsko čarobno mesto.  Kad sam jednom sa bebom ležala u bolnici, dolazio je personal sa svih spratova da pozajmljuje knjige za čitanje.

Zvali su me “ majka koja čita“ :))) !?  “ Gde je ona majka koja čita?“  Još mi je to smešno 🙂 Valjda druge nisu čitale, šta ja znam.

Interesantno je, da sam napravila jedan kutak u dnevnoj sobi gde su police sa knjigama i sto sa stolicom i lampom kraj velikog francuskog prozora sa pogledom na ulicu. Tu sam planirala da se ušuškam u ćebe i čitam….evo decenijama nikako da tom mestu dođe taj red. Nikad ne planiraj, pouka! Ali sam u zadnje vreme tamo pisala, pa i to je nešto 🙂

U stvari, mogu svugda da čitam,   i u tašni uvek vučem najmanje jednu knjigu.

Nataša Nikolov
        Модератор
        • Heroj
        • ★★★★

Eto tako se danas brzo živi da je svako mesto osim fotelje sa lampom pored police sa knjigama odgovarajuće mesto…tako se i koncentracija vežba pa na kraju i ne ispadne loše 🙂 win-win kombinacija u kojoj svi dobijaju 😉

jjasminka
      Учесник
      • Teme: 66
      • Odgovori: 298
      • Ukupno: 364
      • Heroj
      • ★★★★

Sad malo čitam sa telefona,ukoliko nisam u društvu , čitam u autobusu i ostalim prevoznim sredstvima da mi brže prođe vreme. Kući za stolom , bolje reči na parčetu stola, jer je zatrpan komjuterom, knjigama, sveskama, šoljicama kafe i čaja. Ako prilegnem da malo “ odmorim pantole“ 🙂 što bi rekli, uspavam se kao baba na stolici dok joj glava pada a palčevi se vrte u krug.

Na plaži obično pratim decu i tuđu da ne odu u duboko. To mi je onako poriv žene – majke. Ali u prirodi volim čitati, dok mi male bubice tek prelete ispred nosa.

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Hvala naprednoj tehnici pa danas možemo da čitamo i sa raznih uređaja, što čoveku koji voli pisanu reč u mnogome olakšava nezavidan položaj 🙂

Kada mi kažu da nemaju vremena da čitaju, upitam ih da li se time hvale ili se možda žale 😉

jjasminka
      Учесник
      • Heroj
      • ★★★★

Ko hoće može da čita gde hoće. Ja samo imam manu da nosim stalno neke knjige sa sobom, sve da mi slučajno ne zatrebaju u dokolici.Ne umijem da se odmaram , osim uz knjigu. Ono lenjstvovanje je za mene gubljenje vremena. 🙂 što ne smatram prednošću.

Маја Radovanović
      Модератор
      • Teme: 51
      • Odgovori: 353
      • Ukupno: 404
      • Heroj
      • ★★★★

Свуда. У кревету, на тераси, испред школе за време одмора, у купатилу, за столом, како Јасминка рече за парчетом стола (на мом плус и дечје ствари које разносе и њихове шољице)… у кухињи (прекипело млеко, кафе, чорбе, препечено и загорело су нешто на шта смо навикли). Па нема места на ком не читам. А данас је лако. Телефон и нико не зна шта радиш. Е једино што се понекад изгубим у ономе што читам па ако сам на јавном месту изгледам као да сам под дејством наркотика. Али, ја и кажем да је читање мој порок. Као и писање. У свему треба имати меру, ја је понекад губим. Тада прелази читање и писање у порок. Иначе је добра ствар писати у белешкама у телефону. Гомила песама настала је у парку док чувам децу. А изгледам нормално, нема свеске и оловке, папира.
      Не разликујем се од масе загледане у телефоне.

Nataša Nikolov
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Vas mora da odlikuje čelična koncentacija i fokusiranje jednog samuraja 😁

Маја Radovanović
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Челична концентрација, испите сам спремала са децом у рукама. Ја кад упаднем у слова и редове, око мене може да буде не знам која гужва и бука. Е једино што ми ручак скоро редовно загори. Остало све прегурам. Умем чак и на прославама да запишем понешто. А нормално делујем, држим телефон као и остали.

jjasminka
      Учесник
      • Heroj
      • ★★★★

Majo , svaka čast. Motivisana si zaista maksimalno.

Ja pređoh na ti, ima li smisla ?

To su nove generacije .

Divim vam se. Sve je drugačije nego prije.

Маја Radovanović
      Модератор
      • Heroj
      • ★★★★

Наравно, Јасминка, слободно на ти. Ја сам себи зацртала да морам како знам и умем. Једино сам сан о докторским студијама оставила. Занимљиво је да се дивите млађима. То могу само посебни људи. То сам приметила код више учесника форума. Зато волим што сам део овога. Емпатија и поштовање нешто је што је реткост.

jjasminka
      Учесник
      • Heroj
      • ★★★★

Hvala Majo. Ja i od svoje dece učim. Oni imaju drugačiji stav o životu . Ipak su moje generacije pretrpele velike promene . Trebalo se uklapati i menjati kroz sve to, i usvajati novine koje su donele dobrobit.Ne može se samo kukati, mora se raditi na svom obrazovanju stalno.

Pred tobom su znakovi na putu. Odabraćeš već neki pravac ka vrhu, sigurno.

Gledanje 12 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up