fbpx

DNEVNIK JEDNE JESENI (odlomak)

Početna Forumi PROZA DNEVNIK JEDNE JESENI (odlomak)

Gledanje 0 niti odgovora
  • Autor
    Članci
      Goran Došen
      Учесник
      • Teme: 33
      • Odgovori: 62
      • Ukupno: 95
      • Mudrica
      • ★★

28.10.2019 Ponedeljak

Opet sam razmišljao o pisanju. Ovaj put u romantičnim tonovima. Pisanje na papiru, pergamentu ili koži običnim guščijim perom. Kako li je to stvarati uz plamen svijeće, dok pero uz škripu ostavlja trag mastila na hartiji. Previše romantike? Patetično? Možda, o ukusima se ne raspravlja, ali sve ono što čovjeka može staviti u spisateljsko raspoloženje ne treba zanemariti. Šta više i sam razmišljam da nabavim pero za pisanje. Naravno ne ono guščije, to bi bilo pretjerano (ili ne bi?), ali jedno obično naliv pero bi bilo na mjestu.

Kada se sjetim naliv pera iz školskih dana, uvijek se sjetim i blagih trauma prouzrokovanih nesrećama koje su nekako više bile pravilo nego izuzetak, a tiču se isticanja mastila i umrljanih ruku tom famoznom tekućinom. Pa čemu onda ponovno priželjkivanje jednog takvog „traumatičnog“ iskustva? Mislim da odgovor leži u nostalgiji kao neizbježnom pratiocu svih sjećanja. S druge strane i okolnosti su se promijenile. To više nije škola već kuća, soba, radni sto. Učimo iz prošlosti.

Gledanje 0 niti odgovora
  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.
Scroll Up